Tréningy pamäti

Mnemo@Mnemo
29. 09. 2017 o 15:43

ahojte, volám sa Silvia a aktívne sa venujem tréningom pamäti. Ak by chcel niekto niečo vedieť v tejto oblasti, kľudne sa pýtajte.

ivettarabova@ivettarabova
30. 09. 2017 o 13:55

@Mnemo ahoj rada by som vedela nejake cvicenie pre deti na tretning pamati pre deti v mladsom skolskom veku, kludne pisni na ivettarabova@gmail.com Ďakujem

Mnemo@Mnemo
30. 09. 2017 o 15:59

ahoj Ivetta,

čo sa týka mladších detí v školskom veku - ak rozumiem je to prvý stupeň. Deti vo všeobecnosti dostávajú zabrať svojej pamäti v škole, keďže ich pamäť je nútená pracovať plnou parou vpred. To na čo sa dá zamerať sú v tomto veku cvičenia na koncentráciu - ako jednu z kognitívnych funkcií - s ktorou mávajú deti problémy.
Môžeš sem zaradiť jednoduché úlohy typu - ukážem ti 10 predmetov, potom jeden schovám a povedz ktorý to bol - sú to cvičenia na koncentráciu, rovnako ako krátkodobú pamäť.
Úlohy typu - ukážem ti na 10 sekúnd nejakú vec - pohár, pero, kniha... , potom zavri oči a popíš mi čo najviac detailov, potom môžeme spolu skontrolovať všetky detaily - tieto úlohy trénujú koncentráciu a vizuálnu pamäť, ktorá je v pravej hemisfére a čím sme starší, tým menej ju zvykneme na pamätanie používať.
Samozrejme hry typu pexeso, dobble...
A vrelo odporúčam naučiť deti žonglovať či už z loptičkami (na začiatku netreba kupovať, fungujú dobre aj zemiaky) alebo žonglovacími šatkami, s ktorými je to jednoduchšie, udržia sa dlhšie vo vzduchu - žonglovanie je skvelé na tréning pohotovosti, koncentrácie ako aj prepájania hemisfér.

Načítavam